Last Updated on 25/03/2023 by Prestige Lux Tour

Türkiye’nin en iyi 5 balayı rotası…

Vize ve pasaport işlemleriyle uğraşmaya gerek kalmadan yurtiçi balayı turlarıyla unutulmaz bir balayı tatili yapmak elbette mümkün. Birbirinden güzel kıyıları ve doğasıyla balayı tatilini yurtiçinde kolayca yapabilir, kendi yurtiçi balayı turunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Çiftlerin evlilik öncesinde ince eleyip sık dokuyarak yaptıkları balayı planı için ülkemizde oldukça geniş bir skala bulunuyor. Birbirinden muhteşem tatil seçenekleri arasında herkesin kendi konfor ve tatil anlayışına göre balayı tatili oluşturması çok kolay. Birbirine bağımlı turlara bağlı kalmadan size vereceğimiz fikirler ile kendi yurtiçi balayı turunuzu oluşturun. İşte yurtiçinde balayı turları ve herkesin gidebileceği tatil rotaları…

Kapadokya Balayı Turları

Masal şehri olarak bilinen Kapadokya, yurtiçi balayı turları arasında değerlendirilebilir. Doğa ve tarihini bütünleştiği Kapadokya, kış ve sonbahar tatili sevenlerin ilgisini çekebilecek güzellikte bir tatil rotasıdır. Peri Bacaları, şarap mahzenleri, kilise, manastır ve günümüze ulaşan freskleriyle tam bir açık hava müzesi. Romantik bir balayı geçirmek isteyenler taş evlerde hazırlanan konsept otelleri tercih ederek balayını masalsı bir rüyaya dönüştürebilir. Ürgüp, Göreme, Ortahisar ve Uçhisar gibi tarihi sokaklarında sanatın ve doğanın bir arada olduğu unutulmaz bir balayı yaşayabilirsiniz. Kapadokya, balon turları ve şarap tadımı turlarıyla da farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Kara ya da hava yoluyla ulaştığınız Kapadokya’da kısa yürüyüşlerle de şehrin her köşesini keşfe çıkabilirsiniz.

Artvin Balayı Turları

Yurtiçi balayı turları arasında kesinlikle yer alması gereken rotalar arasında hiç şüphesiz doğası ve coğrafyasıyla Artvin yer alır. Özellikle kamp yapmak, yeni maceralar deneyimlemek isteyenlerin muhakkak gitmek isteyecekleri bir şehirdir. Karadeniz son 10 yıl içinde popülerliğini arttıran önemli turizm şehirleri arasına girdiğinden günümüzde çok sayıda otel seçenekleri bulunur. Trabzon’dan başlayıp Artvin’e kadar gittiğiniz turunuzda bungalov ev, butik otel ve kamp gibi seçeneklerle doğanın size sunduklarına her anlamda doyabilirsiniz. Eğer şanslıysanız balayı tarihlerinde yayla festivallerine denk gelir ve yerel halkın yemeklerini, danslarını ve eğlencelerini deneyimleme şansı yakalayabilirsiniz.

Bursa Balayı Turları

Marmara bölgesinin en çok değer gören ve tatil için en çok tercih edilen rotalarından biri olan Bursa, doğanın ve eğlence turizminin bir arada olduğu nadir yerlerdendir. Cumalıkızık gibi kahvaltısı ve cumbalı evleriyle meşhur bir köye, Uludağ gibi Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Bursa, balayına gelen çiftlerin hem eğlenmesine hem de doğadan sakin coğrafyasıyla dinlendirir. Uludağ’da kayak ve teleferik tecrübesi deneyebilir, Gölyazı’da küçük bir gezintiye çıkarak tarihi dar sokakları keşfedebilir ve merkezinde meşhur İskender Kebabın benzersiz lezzetini tadabilirsiniz. Bursa her yönüyle sizi yeni maceralara davet eden en iyi yurtiçi balayı turları arasında değerlendirilebilir. Özellikle kargaşadan uzakta sakin bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler Bursa’yı listelerine ekleyebilirler…

Kaş Balayı Turları

Tatil ve balayı deyince herkesin aklına gelen Akdeniz’in gözbebeği Kaş, elbette ki yurtiçi balayı turları listesinde yer almaktadır. Özellikle deniz, kum, güneş tatili sevenlerin asla hayır diyemeyecekleri Kaş tatili, otel, villa ve kamp seçenekleriyle her kesime hitap eder. Özellikle sakin ve gizli bir balayı geçirmek isteyenlerin Kaş’ın en güzel yerlerinde villa kiralayabilir, düğün sürecinde yaşanan tüm yoğunluğun yorgunluğundan kurtulabilirsiniz. Kaş, Antalya merkeze biraz uzak olsa da kendi içinde tarihi yerleri, çarşısı, dar sokakları ve plajları ile sizi kendine hayran bırakacak en güzel ve büyüleyici balayı rotalarındandır. Tatilde tek bir yerde kalmak istemeyenlerin için ise biçilmiş kaftan olan Kaş, civar kasabaları, antik kentleriyle her gününüze yeni bir etkinlik ekleyerek tatilinizi renklendirip yeni yeni tecrübeler edinebilirsiniz.

Fethiye Balayı Turları

Yurtiçi balayı turları dendiğinde yerli yabancı herkesin aklına elbette ki Fethiye gelir. Daha çok yabancı turistlerin tercih ettiği Fethiye, sakin koyları ve keşfedilmemiş sokaklarıyla siz değerli çiftlerini bekliyor. Eşinizle çıkacağının en özel tatilinizde kalabalıklardan uzak Fethiye’nin plajlarında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Batık limanları ve efsanelerle dolu koylarında tatilinize heyecan katabilir ve görülmemiş güzelliklerle mest olabilirsiniz. Dünyanın en gözde ve popüler tatil mekanlarından biri olan Fethiye’de ve Fethiye’ye bağlı olan Göcek gibi kasabalarda keşfedilecek binlerce güzelliği keşfedebilmenin yanında sakin tabiatı ve gizemli tarihi dokusuyla da kafa dinlemek isteyenlere dingin bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.