Last Updated on 25/03/2023 by Prestige Lux Tour

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde birbirinden güzel plaj ve koylarda güneşin tadını çıkarıp, kendinizi serin sulara atarak tüm kışın yoğunluğundan ve yorgunluğundan kurtulun. Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinde Zengin kıyılara sahip olan Türkiye’de maviliklere doğru tatil yapmak isteyenlerin rotasını çevirebileceği onlarca hatta yüzlerce güzergahlar bulunur. Bu güzergahların yanında son yıllarda popülerleşen yat turlarıyla sizi her zaman güzelliğiyle şaşırtacak Ege ve Akdeniz’in keşfedilmemiş koylarına kendinizi teslim edin. İster kamp ister yat ister de otel tatili seçin, tüm bu seçeneklere hitap eden benzersiz lokasyonlarla tatilinizi en mükemmel hale getirin. Sakin, huzurlu, eğlenceli, sıcak ve bol yüzmeli tatil arayan herkesin kafasında bir fikir oluşturacak bir yazıyla Türkiye’de gidebileceğiniz deniz rotalarını sizler için bir araya toparladık.

Fethiye – Muğla

Ege ve Akdeniz’in buluştuğu ve denizin en muhteşem olduğu Fethiye, kusursuz bir tatil isteyenlerin muhakkak rotasını çevirmesi gereken en güzel yerlerden biridir. Yeşilin ve mavinin her tonunun olduğu Fethiye’de sıcacık güneşin altında ağaçların gölgesinde huzurlu bir tatil deneyimleyebilirsiniz. Serin suların sizi kucakladığı Fethiye’de kamp alanlarının olmasının yanında günübirlik ve konaklamalı yat turlarını da değerlendirerek tatilinizi renk katabilirsiniz.

Olympos – Antalya

Doğanın ve tarihin kusursuzca buluştuğu Antalya, deniz tatili yapmak isteyenlerin ilk değerlendirmesi gereken şehirlerden biridir. Olympos Antik Kenti, upuzun plajı ve antik limanı ile tatilinizi değerlendirebileceğiniz en güzel mekanlardan biridir. Likya’nın en önemli liman şehirlerinden biridir. Günümüzde hala ayakta kalan Olympos Limanında attığınız her kulaç sizi binlerce yıl öncesine götürecektir. Türkiye’nin en güzel tatil yerlerinden biri olan Olympos’ta tarihin, denizin ve doğanın tadını çıkarın.

Göcek – Muğla

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Göcek, deniz tatili ve mavi yolculuk dendiğinde ilk akla gelen rotalardan biridir. Küçük ve şirin bir belde olan Göcek, birbirinden güzel koyları, sakin plajlarıyla sakin ve huzurlu tatil yapmak isteyenlerin muhakkak gelip görmeleri gereken bir yerdir. Özellikle ailesi ve sevdikleriyle baş başa tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği Göcek’te günübirlik yat ve konaklamalı kiralık tekne imkanı oldukça kolay ve ulaşılabilir tatil seçeneği olarak düşünülebilir.

Çeşme – İzmir

Yaz tatillerinde herkesin gitmeyi hayal ettiği, Ege’nin incisi Çeşme, yaz aylarında cıvıl cıvıl plajlarıyla ruhunuzu mest eder. Yoğun ve sıkıcı kışın tüm rehavetini Çeşme’nin renkli koylarında atarak kendinizi yenileyin. Çeşme, ülkemizin en popüler tatil lokasyonlarından biri olduğu için yaz sezonunda oldukça kalabalıklaşır. Buna rağmen hala keşfedilmeyi bekleyen sakin koyları ve huzurlu plajlarında kalabalıklardan uzak eğlenceli ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

Kaş – Antalya

Tatil deyince her zaman ilk sıralarda yer alan Antalya upuzun kıyılarıyla size birbirinden farklı ve güzel plaj imkanı sunar. Özellikle Kaş, tekne turizminin oldukça revaçta olduğu bir bölge olduğundan eğlenceli, sakin ve hijyenik koşullarda günübirlik tekne turları ve konaklamalı yat kiralayabilir, tatilinizi sevdiklerinizle daha da özel hale getirebilirsiniz. Bunun dışında Kaş’ta yine özel ve sakin bir tatil yapmak istiyorsanız birbirinden farklı fiyat seçenekleriyle kiralık villaları değerlendirebilirsiniz.

Ayvalık – Balıkesir

Rum ve Türk kültürünün bir arada olduğu; tarihin doğanın harmanlandığı Ayvalık, şirin sokakları ve masmavi deniziyle ülkemizin en güzel rotalarından biridir. Yemyeşil ormanları, mavi bayraklı plajlarıyla sizi misafir eden Ayvalık’ta kendinizi doğanın bir parçası olarak hissedeceksiniz. Antik dünyanın önemli yerleşkelerinden biri olan Ayvalık, muhakkak ziyaret edilmeli ve dar sokaklarında sürprizlerle dolu kısa yürüyüşler yapılmalıdır.

Assos – Çanakkale

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan Assos, taş mimarisi ve antik antik limanıyla tarihin ve eşsiz mimarinin bir arada olduğu Türkiye’nin en özel yerlerinden biridir. Yaz aylarında büyük bir ilgi ile ziyaretçi akınına uğrayan Assos, yine de kendine has sakinliğini ve huzurunu korumayı başarır. Güneşin altın gibi ışıldattığı sakin denizinde yüzmek, doğanın ve tarihin tadını çıkarmak isteyen herkesin birkaç günlüğüne de olsa uğrayarak kendinizi ödüllendirin.

Dalyan – Muğla

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği nokta olan Dalyan, mavi ve yeşilin her tonuna hakim Muğla’ya ait şirin bir beldedir. Huzurlu ve sakin aynı zamanda da deniz, kum ve güneşin bir arada olduğu Dalyan, kafa dinleyebileceğiniz en güzel tatil beldelerinden biridir. Temiz havasıyla enerjinizi en üst düzeye çıkaracağınız Dalyan’da ister doğanın kalbinde kamp yapabilir ister de kiralık yatlarla denizin ortasında herkesten uzak sadece sevdiklerinizle tatilinizi taçlandırabilirsiniz…