Last Updated on 25/03/2023 by Prestige Lux Tour

Türkiye’deki En Güzel 10 Koy yazımızda, her köşesinde farklı güzelliklerin yer aldığı ülkemizde doğayla iç içe sakin bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin mutlaka görmek isteyecekleri koyları il il listeledik.

Sakin deniz, sığ su, kimselerin olmadığı plaj ve incecik kumlu sahiliyle görenlerin tekrar tekrar gelmek istedikleri Ege ve Akdeniz boyunca uzanan koylar görenlerin tekrar tekrar gelip tatil yapmak isteyecekleri güzellikte.

Özellikle yat ve teknelerle demir atıp tüm günü keyifle geçirmek isteyen tatilcilerin mutlaka görmeleri gereken Türkiye’deki En Güzel 10 Koy:

 1. Kumlubük Muğla

  Şirin ve kendi halinde bir sahil kasabası olan Kumlubük, bakir denizi ve upuzun tertemiz plajıyla sadece sevdikleriyle bir arada temiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercih olarak değerlendirilebilir. Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı olan Kumlubük, balık restoranları ve birbirinden sevimli mekanlarıyla ziyaretçilerini bekliyor.

 2. Sığ Liman Muğla

  Fazla derin olmayan sakin, kendi halinde kimselerin olmadığı Sığ Liman, Marmaris’te kafa dinlemek ve keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olarak değerlendiriliyor. Özellikle yat ve teknelerle gelenler koyun açıklarında demirleyip sakin denizin ve güneşin tadını çıkarıyor.

 3. Phaselis Antalya

  Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Phaselis Antik Kenti, tarihi ve denizi bir arada sunan en nadide yerlerden biri. Müze kartla giriş yaparak antik kalıntıları inceleyip incecik kumlu sakin denizin tadını çıkarabilirsiniz. Türkiye’deki En Güzel 10 Koy listemize devam ediyoruz.

 4. Barbuci Bükü Muğla

  Datça’nın birbirinden güzel koylarından biri olan Barbuci Koyu, Türkiye’de bakir kalan en güzel koylardan biridir. Türkiye’deki En Güzel Koylar listemize eklediğimiz koy, serin suyu ve tertemiz plajıyla bu güzelliğin farkına varacak ve burada geçirdiği her dakikayı keyifle değerlendirecek ziyaretçilerini bekliyor.

 5. Cennet Koyu Göcek

  Muhteşem doğası ve tertemiz deniziyle en güzel tatil seçeneklerinden biri olan Cennet Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek Mahallesinde yer alıyor. Yürüyerek gidilebilen Cennet koyunda herkesten uzak hijyenik ve sakin bir gün geçirmek isteyenlerin mutlaka gidip görmeleri gereken en güzel yerlerden biridir. Türkiye’deki En Güzel 10 Koy listemize devam ediyoruz.

 6. Akvaryum Koyu Çanakkale

  Tarih kitaplarında cennet diye anlatılan Bozcaada, her gelenin defalarca gelmek isteyeceği güzelliktedir. Özellikle tertemiz denizi ve koylarıyla sakin ve huzurlu tatil yapmak isteyenlerin en uğrak noktası. Akvaryum koyu ise Bozcaada’nın en popüler ve renkli plajlarındandır. Dileyen sahilde denizin tadını çıkarırken dileyenler de yatlarla koyun açıklarında demir atarak keyif yapabilirler. Türkiye’deki En Güzel Koylar listemize eklediğimiz koy, serin suyu ve tertemiz plajıyla bu güzelliğin farkına varacak ve burada geçirdiği her dakikayı keyifle değerlendirecek ziyaretçilerini bekliyor.

 7. Gökliman Antalya

  Sessiz ve sakin tatil sevenlerin mutlaka gidip görmeleri gereken Gökliman koyu, dağların arasına gizlenmiş muhteşem güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Hijyenik ve temizlik konusunda dünya standartlarına uygun olan Gökliman koyu, ülkemizin Mavi Bayraklı sayılı plajlarından biridir.

 8. Palamutbükü Muğla

  Türkiye’nin en güzel ve en kıymetli beldelerinden Datça’nın sakin koylarından Palamutbükü koyu, tertemiz denizi ve uzun taşlık plajıyla keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Doğanın içinde sakin plajı ve yerel halkın sattığı yöresel ürünler eşlinde unutulmaz bir tatil deneyimi sizleri bekliyor.

 9. Kleopatra Hamam Koyu Göcek

  Antik dönemlerden kalma hamam kalıntıları arasında yüzerek bambaşka dönemlerde hissedeceğiniz Kleopatra Hamam Koyu, Göcek’in en nadide rotalarındandır. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir mahalle olan Göcek, Türkiye’nin en özel ve güzel yerlerindedir. Kleopatra Hamam Koyunun muhteşem plajında vakit geçirmenin yanında kiralık yat ve teknelerle açıklara demirleyerek de sakin ve eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

 10. Patara Plajı Antalya

  Patara plajı, incecik kumu ve uzunca sahil şeridiyle Antalya’nın görülmeye değer plajları arasında yer alıyor. Doğayla iç içe olmasının yanında renkli ve eğlenceli bir sahile sahip olan Patara plajı, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının da korunma alanıdır. Patara, doğanın ve tarihin bir parçası olarak unutulmaz bir gün geçirmek isteyenlerin muhakkak gelip ziyaret etmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

  Türkiye’deki En Güzel 10 Koy yazımızın sonuna geldik sonraki blog yazımızda görüşmek üzere. Bizi İnstagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın!