Last Updated on 25/03/2023 by Prestige Lux Tour

Ekstrem spor tutkunlarının vazgeçilmez sporlarından biri olan kitesurf, kısa haliyle board ve uçurtma yardımıyla yapılan rüzgar sörfü ya da uçurtma sörfü olarak tanımlanabilir. Dalga ile rüzgarın birleşerek heyecanı zirveye tırmandıran kitesurf, son yıllarda ülkemizde de oldukça ünlenmeye başladı. Kitesurf okullarındaki alanında uzman eğitmenlerden ders alıp macera dolu bu extrem spora başlayabilir, tatilinize heyecan ve adrenalin katabilirsiniz.

AKYAKA

Türkiye’de kitesurf yapılabilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alan Akyaka kitesurf için çok uygun bir yer olma özelliğini taşımaktadır. Gök-ova Körfezinin her daim rüzgarlı havası Akyakayı kitesurf için oldukça elverişli bir yer haline getirmektedir. Kitesurf mevsimi geniş aralıkta devam eden Akyaka’da, Mayıs-Ekim ayları arasında yerli ve yabancı kitesurf sevenlerin akınına uğramaktadır. Daha önce bu sporu hiç denemediyseniz Akyaka başlangıç için ideal bir yer olabilir. Bölgede kitesurf eğitimi alabileceğiniz okullar bulunmaktadır.

ALAÇATI

Yaz tatilinin vazgeçilmez yerlerinden biri olma özelliği taşıyan Alaçatı, kitesurf tutkunlarının uğrak noktalarından biridir. Yılın her ayı epey rüzgarlı olan Alaçatı’da, Nisan ayından Ekim ayına kadar kitesurf sezonu devam etmektedir. Yeni başlayanlar için denizin sığ olması bir avantaj sağlamaktadır. Birçok kitesurf okulundan saatlik eğitimler alabilir, ekipman da kiralayabilirsiniz. Siz de extrem sporları seviyorsanız Alaçatı plajlarında kendinizi rüzgarın kollarına bırakıp mükemmel bir kitesurf deneyimi yaşayabilirsiniz.

GÖKÇEADA

Son zamanlarda kitesurf yapmak sıkça tercih edilen yerlerden bir diğeri de Gökçeadadır. Kitesurf için oldukça ideal rüzgar almakta olan Aydıncık Plajı, 1200 m uzunluğunda adadaki en popüler plajlardan dır. Kefalos olarak da tanınan Aydıncık Plajı merkeze yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Siz de Gökçeada seyahatinize heyecan katmak isterseniz plajdaki okullardan birini seçip çok eğlenceli ve adrenalin dolu saatler geçirebilirsiniz.

DATÇA

Muğla’nın incisi Datça‘da kitesurf yapabileceğiniz bölgelerden biridir. Kitesurf için elverişli ortamıyla dikkatleri üzerine çeken Datça yıl boyunca pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Datça koylarında güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarırken kitesurf ile çok heyecanlı bir tatil deneyimine imza atabilirsiniz. Kitesurfe ilginiz varsa listenize Datçayı ekleyebilirsiniz.