Sıkça Sorulan Sorular​

Bize Whatsapp, Telegram, E-posta veya Telefon ile ulaşabilirsiniz. Seyahat uzmanlarımız, özel yat turunuzu planlamak için sizin isteklerinize uygun müsait yat önerileri sunacaktır. Bölge, menü ve yat seçiminden sonra size özel bir yat turu programı hazırlayıp gönderiyoruz. Onayınızdan sonra rezervasyon işlemini yapıyoruz. Tüm rezervasyon süreci sizin isteklerinize göre çok kolay bir şekilde ilerliyor.

Prestige Lux Tour olarak biz Türkiye genelinde Antalya, İstanbul, Bodrum, Göcek, Fethiye ve Kemer'de yat kiralama hizmetleri sunuyoruz. Türkiye'deki konumunuz ve istekleriniz ne olursa olsun sizin ihtiyaçlarınıza göre mükemmel bir yat turu özelleştirebiliriz.

Kiralık yat çeşitlerimiz şu şekildedir; – Motoryatlar – Gulet Tekneler – Yelkenliler – Katamaranlar Yatlar büyüklük ve kapasiteye göre farklı ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır. Örneğin, bir motor yat, güzel yerleri gezmek isteyen aileler için ideal olacaktır. Bir yelkenli tekne ise tekne meraklıları ve pratik yapmak isteyenler için harika bir seçimdir.

Toplam yat kiralama ücretinin %40'ı depozito, kiralama anlaşması yapıldığında ön ödeme olarak banka havalesi yoluyla ödenir. Bu, rezervasyonunuzu onaylar. Kalan %60, tur başlamadan önce ödenir.

Bir yat kiralama gerçekten eşsiz bir deneyimdir ve şanslı bir azınlığa mahsustur. Yat kiralama ile lüksün doruklarını, kusursuz hizmeti, sessizliği ve muhteşem anıları deneyimlersiniz. Her detay sizin zevkinize göre tasarlanır. Yat kiralamayı gerçekten özel ve benzersiz kılarız. Prestige Lux Tour, su üzerinde geçirdiğiniz zamanı değerli kılmak için mükemmel yat kiralama deneyimini sunarak yatçılığa ekstra bir bakış açısı katıyor.

Yatların detay sayfalarında dahil olan ve olmayan hizmetler yer almaktadır. Genelde günübirlik turlarda ana yemek, içecekler, liman masrafları, liman çıkış işlemleri ve yakıt giderleri dahildir. Günübirlik turlarımız her şey dahil düzenlenmektedir. Konaklamalı turlarda ise genellikle kumanya misafirlerimiz tarafından temin edilip, ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır. Bazı teknelerde yakıt dahil fiyat verilirken bazı teknelerde ise yakıt ekstra olarak verilmektedir.

Özel isteklerinizi yat turundan önce bize iletirseniz size uygun yemek ve malzemeleri tercihlerinize göre hazırlayabiliriz.

Kesinlikle hayır. Genelde bölgelere göre değişkenlik gösteriyor. Fakat saatlik, günlük veya haftalık kiralama seçeneklerimiz bulunuyor. Kiralama süresini sizin istekleriniz doğrultusunda değiştirebiliriz. Türkiye'de denizde harika bir gün geçirmek için birçok yat seçeneğimiz var.

Uluslararası deniz hukukuna ait bazı yönetmelikler vardır. 12'den fazla yolcu taşıyan bir gemi, özel yat olarak kullanılsa bile, yolcu gemisi olarak kabul edilir ve IMO (Uluslararası Denizde Can Güvenliği) tarafından belirlenen SOLAS (Denizde Can Güvenliği) sözleşmesine uymak zorundadır. 12'den fazla yolcu lisanslı teknelerde kiralama maliyeti artışı yansır. Ancak merak etmeyin, 12 yolcudan fazla kapasiteye sahip yatlarımız bulunmaktadır. Bu yatlarımız 12 yolcudan fazla kapasitede taşıma ruhsatlarına sahiptir. SOLAS sözleşmelerine uyan ve daha fazla kapasiteli yatlarımız vardır. Büyük gruplarınız için de 500 kişilik kapasitesi olan yatlarımız içinde size uygun tur planlamaları yapabiliriz.

Aileniz veya arkadaşlarınızla hayalinizdeki mükemmel tatili planlamanıza yardımcı olmak için hemen bize ulaşın. İstediğiniz tarihe göre doğru yatı ayırttığınızdan emin olmak için ne kadar bizimle iletişime geçerseniz çok daha iyi olacaktır. Bazı tarihler için aylar öncesinden rezervasyon talepleri alıyoruz. Belirli bir yatı güvenceye almak istiyor veya tatil tarihleriniz kesinse, mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmanız en iyisidir.

Yat kiralamalarda mürettebatın hizmetleri toplam tur maliyetine dahildir. Tüm turlarımıza kaptan ve mürettebat dahildir.

Bazı yatlarımız evcil hayvanları kabul ederken bazı yatlarımız kabul etmeyebiliyor. Bu talep seçeceğiniz yata göre değişir. Danışmanınız ailenizin tüm üyelerini kabul edecek yatları belirlemenize yardımcı olabilir.

Özel İndirimler ve Daha Fazlasından Haber Alın!

Özel İndirimlerden haberdar olmak ve fırsatları görmek için bültene hemen abone olun!

Cancellation Policy

Cancellation Policy

Payment

For Pre-Reservation, 40% of the total amount is made as a prepayment. Your reservation is finalized after payment.

The remaining 60% balance must be paid in cash to the Prestige Lux crew member before boarding the yacht.

We accept payments by bank transfer or cash. Do not hesitate to contact your Prestige Lux representative for other payment methods.

Included In The Rental

When booking your yacht with Prestige Lux, the following services are included:

  • Skipper
  • Crew
  • Fuel
  • Marina Departure Fees
  • Unlimited Soft Drinks (depending on tour)

Prestige Lux Tour is happy to offer you the concierge service during your rental period, our local experts will advise you on the best spots in the area and book for you based on your preferences.

In addition to that, Prestige Lux Tour always takes your preferences into consideration and attaches high importance on your opinions and food taste. We are flexible to make changes and adjustments according to your wishes.

Please do not hesitate to contact us for the private boat rental food menu list.