Last Updated on 25/03/2023 by Prestige Lux Tour

Göcek’te Gezilecek Yerler, Doğanın kalbinde, denizin ve dağların buluştuğu noktada yer alan Göcek, sessiz ve sakin tatil isteyenlerin değerlendirecekleri rotalardan biridir. Birçok irili ufaklı adaya sahip olan Göcek, tertemiz koylarıyla dünyanın en benzersiz yerleri arasındadır. Göcek’te Gezilecek Yerler yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Göcek, irili ufaklı birçok adaya sahip olduğundan birbirinden güzel ve temiz koylarıyla meşhurdur. Fethiye’ye yolu düşenlerin muhakkak görmesi gereken Göcek, mavi yolculuklara açılmak, sevdiklerinizle muhteşem bir tatil deneyimi yaşamanız için benzersiz lokasyonlardandır.

Göcek’te unutulmaz bir tatil yaşamanız için Göcek’te Gezilecek Yerler ve yapılacaklar listesi hazırladık…

 1. Yassıca Adaları

  Birbirinden güzel koylara sahip Yassıca Adaları, karada tertemiz plajlarda takılmak isteyenlerin yanı sıra kiralık yat ve teknelerle açılarak herkesten uzak tatili daha özel ve güzel hale getirme seçenekleri sunar. Masmavi denizi, sakin tabiatıyla görenlerin gitmek istemeyecekteki Yassıca Adaları, Göcek’te muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Göcek tekne turu tavsiye için bize ulaşabilirsiniz. 

 2. Sarsala Koyu

  Göcek’in diğer koylarına göre daha sıcak suya sahip olan Sarsala Koyunda kış günlerinde bile denize girebilir. Dalgasız ve sakin denizi sayesinde güvenle yüzebilme imkanı sunar. Özellikle çocuklu ailelerin keyifle vakit geçirebileceği Sarsala Koyunda günübirlik ve konaklama seçenekleriyle tatil yapabilirsiniz.

 3. Göcek Çarşısı

  Birbirinden şık ve temiz restoranların; renkli renkli hediyelik dükkanlarının sıralandığı Göcek çarşısı, deniz ve güneşin keyfini çıkardıktan sonra yürüyüş yapmak için harika bir seçenek. Denizlere açılan ve sabun kokulu sokaklarında sakin ve eğlenceli yürüyüşler yaparak Ege’nin tüm güzelliklerini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

 4. Göcek Marina

  Mavi turların çıkış noktası olan ona Göcek Marina, günübirlik kiralık tekne ve konaklamalı yat kiralama seçenekleriyle tatilcilere farklı bir alternatif sunuyor. Göcek Marina’da yer alan birbirinden lüks ve güzel teknelerle Göcek’in tertemiz denizine açılarak huzurlu ve keyifli bir gün yaşayabilirsiniz.

 5. Bedri Rahmi Koyu

  Yerli ve yabancı turistlerin odak noktası haline gelen Bedri Rahmi Koyu, Göcek’in en sakin ve huzurlu plajlarından biridir. Küçük bir iskele ve restorana sahip olan Bedri Rahmi Koyunda sakinliğinin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Masmavi denizi ve tertemiz plajının yanı sıra huzurun da eksik olmadığı Bedri Rahmi Koyu, kendi halinde güzelliğiyle sizleri bekliyor.

 6. Boynuzbükü Koyu

  Fethiye’nin en güzel mahallelerinden biri olan Göcek’te tatilinize unutulmaz bir gün daha eklemek isterseniz birbirinden güzel koyları ziyaret edebilirsiniz. Göcek’in en özel ve güzel koylarından biri olan Boynuzbükü koyu, ağaçların ve denizin buluştuğu noktada yer alıyor. Denizin keyfini çıkarırken doğanın sesini dinleyebilir, yaşadığınız tüm sıkıntılardan Ege’nin büyüsüyle kurtulabilirsiniz.

 7. Domuz Adası

  Günübirlik tekne turlarıyla ziyaret edilen Domuz Adası, tarihi kalıntıları ve eşsiz güzellikteki denizi ile görülmesi gereken güzellikler arasındadır. Adanın açıklarına demir atarak hem denizin hem de doğal güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz. Göcek tekne kiralama fiyatları için bizi hemen arayın.

 8. Merdivenli Koyu

  Denizin ve ormanın buluştuğu en güzel köşelerden biri olan Merdivenli Koyu, doğallığını koruyan en nadide köşelerden biridir. Kendinizi Merdivenli Koyunun bir parçası gibi hissetmek ve anın tadını daha iyi çıkarmak için küçük köylerini ve ormanlarında muhakkak kısa bir yürüyüş yapın.

 9. D-Marin Göcek

  Göcek’in en seçkin marinalarından bir olan D-Marin, ormanlık alanı ve temiz doğasıyla özel koruma alanı olarak muhafaza ediliyor. Göcek’te günübirlik yat kiralama ve konaklamalı kiralık tekne seçeneklerinin bolca olduğu, D-Marin, mavi tura çıkmak isteyenlerin değerlendirmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

 10. Tersane Adası

  Tekne ve yatlarla kısa ama keyifli bir yolculukla ulaşabileceğiniz Tersane Adası ziyaretçilerine doğanın tüm güzelliğini cömertçe sunuyor. Osmanlı döneminde tersane olarak kullanılan ada, adını bu özelliğinden alıyor. Tekne turları ve sakin mavi yolculuklarında değerlendirilebilecek kusursuz bir lokasyon…

  Göcek’te Gezilecek Yerler yazımızın sonuna geldik sonraki blog yazımızda görüşmek üzere. Bizi İnstagram hesabımızdan takip etmeyi unutmayın!